У соцмережах виявлені групи, у яких дітей доводять до самогубства!

Вплив гаджетів на дітей: що хорошого і поганого?

Чому так відбувається, що сучасні діти вчаться швидше друкувати, ніж писати від руки, користуватися калькулятором, замість того, щоб порахувати в умі, і малювати мишкою, а не звичайними олівцями? Якщо нашим батькам потрібні дні, а то й тижні на те, щоб освоїтися з новим телефоном, дитина в ньому розбереться за лічені хвилини. Що хорошого і що поганого в сучасних гаджетах для дітей, давайте спробуємо розібратися.

Що хорошого?

Навчання. На сьогоднішній день існує величезна кількість різних мобільних додатків, які вчать дітей читати, рахувати, малювати і т.д. Малюки набагато швидше запам'ятовують нову інформацію, коли це підноситься у вигляді гри.
Розвиток. У вік комп'ютерних технологій без вільного поводження з технікою просто нікуди. І чим простіше для вашого малюка буде це спілкування, тим легше йому потім буде вчитися в школі. Тим більше, що деякі активні ігри сприяють розвитку уваги, зосередженості і дрібної моторики пальців.
Розвага. Пробка на дорозі, поїздка в поїзді або автобусі – серйозне випробування для дитини. Просидіти довгий час, нічим не займаючись – складне завдання навіть для дорослого. У таких ситуаціях весело скоротати час вам з дитиною допоможуть звичні гаджети.
Нагорода. Ігри також можна використовувати і у виховних цілях. Наприклад, домовтеся зі своїм чадом, що якщо всі уроки будуть зроблені вчасно, тоді як нагороду можна пограти в улюблену гру годинку перед сном. Іноді такі домовленості стають чудовою мотивацією для дитини краще вчитися і добре поводитися.

Що поганого?

Фізичне здоров'я. Часто діти занурюються в ігри з головою. Захопившись, дитина починає моргати в 3 рази рідше, ніж завжди, що в свою чергу викликає пересихання очного яблука і може привести до проблем із зором. Але це – не єдина проблема. Через тривале перебування в нерухомій позі: - Утруднюється дихання, що може призвести до необґрунтованих нападів кашлю; - Викликає перенапруження в тілі, особливо в руках, що погіршує координацію, і в шиї, що погіршує кровообіг і може призвести до кисневого голодування мозку.
Фантазія. Якщо в наш час для того, щоб пограти, потрібно було спочатку придумати у що грати, потім продумати сюжет, інвентар і декорації, а також придумати кожному гравцеві персонажа, то сьогодні дитині достатньо просто натиснути кнопочку і світ ігор відкритий перед нею. Від цього дуже сильно страждає фантазія і розвиток образного мислення.
Залежність. Багато дітей настільки захоплюються віртуальними іграми, що процес розставання з ними стає справжньою проблемою. Щоб уникнути такої ситуації, потрібно відразу з дитиною обумовити всі умови гри і суворо стежити за процесом.
Для того , щоб гаджети та ігри приносили виключно користь, їх потрібно використовувати грамотно. Комбінуючи віртуальні ігри з живим спілкуванням у колі сім'ї, активним відпочинком з однолітками та розвиваючими настільними або рольовими іграми, ваша дитина отримає повноцінний різнобічний розвиток.

«Не хочу до школи!..»

Дитина не хоче йти до школи, готова придумати сто причин, аби хоча б день посидіти вдома?
А часом і майбутній першокласник із сумом в очах вимовляє несподіване «ні» на запитання: «Чи хочеш ти до школи?».
Така ситуація стала вже майже типовою. Задумайтесь самі: навчальні програми перевантажені, кожного року відбуваються якісь зміни, реформи проводять заледве не кожного семестру, з’являються нові складні предмети, збільшується кількість уроків і т.п.
Як батьки можуть допомогти своїй дитині подолати страх перед школою, вселити впевненість у своїх силах і віру в те, що все вийде?
Як навчити школяра правильно розприділяти свій час і все встигати? Часто страх перед школою, невпевненість в собі і своїх силах прищеплюють саме батьки школяра.
Ви маєте розуміти, що постійна критика (за найменший огріх у письмовій роботі, неправильно прочитане речення, низьку оцінку) – ні до чого доброго не приведе. Дитина боїться не виправдвти батьківських очікувань, постійно перебуває у напруженні і від цього рівень успішності ще більше знижується.
Було б непогано помічати і успіхи, які, звісно, також є у Вашої дитини! Підбадьорте, похваліть: «В тебе сьогодні вийшло вже краще ніж вчора!». Це заохотить, додасть впевненості у свої силах. Часто діти не вміють правильно розподілити свій час, не встигають виконати усі завдання, через це втомлюються і опускають руки. Допоможіть дитині у цьому. Виробіть чіткий режим. Нехай розумова праця чергується з фізичною (наприклад, попросіть дитину прибрати в своїй кімнаті), і не забувайте про відпочинок і гру. Можна навіть повісити складений розпорядок на стіні у дитячій кімнаті.
Коли дитина виконує домашнє завдання, постарайтеся бути поруч, але не «загрозливо стояти над головою», строго засуджуючи за кожну помилку, а просто бути «в зоні досяжності», аби при потребі дитина могла звернутися до Вас за допомогою, порадою, підказкою. Так Ви будете мати змогу контролювати процес, слідкувати аби дитина не відволікалася, допоможете ефективно справитися з завданням. Не використовуйте образливих слів, характеризуючи успіхи дитини. Замість: «Нечепура! Подивись, скільки помилок, як неакуратно ти пишеш в зошиті» скажіть, наприклад: «Ти сьогодні, мабуть, не дуже старався, вийшло неохайно. Думаю, завтра ти краще старатимешся!». Не порівнюйте успіхи дитини з успіхами її брата (сестри), однокласників чи знайомих. Тут навіть зайвим буде говорити про наслідки, не важко здогадатися, до чого це призведе.
І на останок: не вимагайте від дитини неможливого. Сьогоднішньому школяреві й так не легко живеться =) Ви, звісно, хочете для своїх дітей найкращого, дбаєте про їхнє майбутнє, освіту. Але часом батьки перегинають палку, записуючи школяра одночасно на курси французької, гімнастику, у музичну студію і т.п. Не можливо встигати все, то, може, краще робити менше справ, але більш якісно?

Пам’ятка щодо грипу А (H1N1)

http://guonkh.gov.ua/normative/pidruchniki/1725.html - електронні версії підручників для 11-х класі

Презентація

Поради лікаря

Проблемы детского чтения

Поради батькам

Детский травматизм

Влияние современных жанров литературы на читателя

Кiлькiсть переглядiв: 242